Barnets bog - Det første år
Vi har gjort det let for dig at lave en bog om dit barns første år.
Vi har sørget for den kreative proces, så du skal blot sørge for at finde de bedste pletskud frem af dit barn. Bogen er en oplagt julegave til bedsteforældre eller far & mor. Bogen er opbygget i et simpelt system, så du skal blot udfylde de relevante informationer. Du bestemmer naturligvis selv, hvilke billeder du ønsker der skal i bogen. Nederst på siden har vi lavet en tips og tricks guide, med de spørgsmål vi oftest får omkring bogen. Kan du ikke finde nok hjælp der, er du altid velkommen til at kontakte os på tlf. eller mail - God fornøjelse med bogen om dit barns første år!
Produkt info
Barnets bog - Det første år
Alt det du gerne vil vide, inden du går igang med at designe din personlige barnets bog
Kan jeg vælge andre baggrundsfarver end dem der er i bogen som standard ?
Ja, det kan du godt. Under fanebladet "Baggrunde" kan du trække en anden baggrundsfarve ned på siden. Indholdet i bogen ændrer sig ikke, det er udelukkende baggrundsfarven der skifter.
Kan jeg tilføje sider i bogen, hvis jeg har flere billeder end dem der kan indsættes som standard?
Ja, det kan du godt. Nederst på siden i vores online designer finder du knappen "indsæt side". Bemærk når du tilføjer sider, at systemet altid vil tilføje 2 ekstra sider, for at undgå blanke sider i bogen. Prisen er 4 kr. ekstra pr. side
Kan jeg fjerne sider i bogen, hvis der er sider jeg ikke finder relevante?
Ja, det kan du godt. Nederst på siden i vores online designer finder du knappen "slet side".
Kan jeg lave barnets bog - det første år, selvom mit barn endnu ikke er fyldt 1 år ?
Ja, det kan du godt. Du kan vælge at lave bogen op indtil de begivenheder der er indtruffet og så undlade at udfylde resten af begivenhederne. Her kan du så efterfølgende selv skrive tekst og indsætte billeder med lim/klister og kuglepen. Det er klart, resultatet ikke bliver det samme som hvis billederne er digitalt indsatte, men det er en løsning der kan fungere.
Kan jeg ændre i tekstbeskrivelsen, hvis den ikke passer til mig barn?
Ja, det kan du godt. Alle tekster kan markeres og ændres som du lyster. Så hvis du fx. ikke har holdt barnedåb for dit barn, men istedet holdt navngivningsfest, kan du ændre "barnedåb" til "navngivningsfest".
Kan jeg bestille en anden størrelse end 20x20 ?
Ja, det kan du godt. Når du er færdig med din bog og du trykker på knappen " læg i indkøbskurv" bliver du spurgt om du vil opgradere din bog til en størrelse 30x30 i stedet for 20x20. Det er pt. ikke muligt at lave bogen i andre størrelse end disse to.
Kan jeg starte med min bog allerede fra mit barn er spæd, og så løbende opdatere bogen ?
Ja, det kan du godt. Så længe du minimum en gang hver 3. måned er inde og lave en ændring / tilføjelse i bogen, bliver den liggende på vores server
Hvor hurtig kan i levere bogen, hvis det fx. er til en julegave?
Som altid levere vi fra dag-til-dag, så længe bestiller er modtaget inden kl.13.00 - Modtager vi bestillingen efter kl.13.00 bliver den sendt den efterfølgende hverdag.